Zenetanár, igazgató,
Köznevelési szakértő, mesterpedagógus
1989–ben a Szarajevói Zeneakadémia- klasszikus zongora szakán szereztem zongoraművész, tanár diplomámat.
2000-ben a BME Gazdaság- és Társadalomtudományi Kar Műszaki Pedagógiai Tanszékén Közoktatási vezető pedagógus szakvizsgát tettem.
Szakmai tapasztalatok
Díjak: kitüntetések
2013. Bonis Bona a Nemzet tehetségeiért díj - Kiváló tehetségsegítő
2009. Artisjus díj
Zongoratanári és vezetői munkám során fontosnak tartom a jó kapcsolat ápolását a tanulókkal, szülőkkel, kollégákkal. Tudásomat folyamatosan megújítom és törekszem arra, hogy hangszeres óráim maradandó élmény tnyújtsanak és megtartsam tanítványaimat a zene szeretetében.
Rendszeresen közreműködöm kamaraművek előadásában vonós- és fúvós hangszerekkel, énekesekkel.
Dobai Zsuzsanna
zongoratanár
Zenei tanulmányaimat a Szekszárdi Liszt Ferenc Zeneiskolában kezdtem, majd az alapképzés elvégzése után a Kecskeméti Kodály Zoltán Zeneművészeti Szakközépiskolában folytattam. A Pécsi Tudományegyetem ének-zene, karvezetés szakán, ezt követően pedig zongora szakán szereztem diplomát.
1999 óta tanítok zongorát. Kezdetben Pécsett – Lantos Ferenc és Apagyi Mária Művészeti Szabadiskolájában, valamint Pécs környéki zeneiskolákban. Később a Szigetvári Weiner Leó Alapfokú Művészeti Iskolában kaptam kinevezést teljes állású zongoratanárként. Mellette fél állásban tanítottam a Pécsett működő és kiváló pedagógusok (Bálint Éva és Kertész Attila) által alapított Eck Imre Alapfokú Művészetoktatási Intézményben, mely iskola a Művészeti Szabadiskolához hasonlóan szintén több művészeti ágazatban is működtet művészeti oktatást.
2006/2007 – es tanévben kezdtem a Budakeszi Czövek Erna Alapfokú Művészetoktatási Intézményben dolgozni. 2009 – től szülési szabadságomat töltöttem otthon gyermekeimmel, majd a 2016 - 2017 – es tanévben folytattam a tanítást, immár fél állásban.
Gáspár Zsuzsanna
zongoratanár
1986-ban matematika – ének - zene szakon végeztem a Nyíregyházi Bessenyei György Tanárképző Főiskolán, de 1987-től már zongoratanárként dolgoztam a Nagykállói Zeneiskolában.
Szakirányú diplomámat 2010-ben szereztem meg a Miskolci Egyetem Bartók Béla Zeneművészeti Intézetében Papp Gábor növendékeként.
1996 óta a Budakeszi Czövek Erna Zeneiskola zongoratanára vagyok, 2016-tól 2019-ig tanszakvezetői feladatokat láttam el.
Zenei tanulmányaimat a budakeszi, majd az 1. kerületi zeneiskolák után a Bartók Béla
Zeneművészeti Szakközépiskola és Gimnáziumban folytattam, azután a győri Széchenyi
István Egyetem Varga Tibor Zeneművészeti Intézetén szereztem zongoratanár,
kamaraművész, ill. szolfézstanári diplomát 2006-ban.
2006-tól a Gungl József AMI tanáraként, 2008-tól a Hang-Szín-Tér AMI tanáraként (is)
dolgoztam Zsámbékon, ill. Gyermelyen, Szomoron, Mányon. 2011-től vagyok a Czövek Erna
AMI alkalmazottja, 2015. óta kisgyermekeim mellett többnyire otthon. 2023-tól újból aktívan
tanítok óraadóként a Pászti Miklós AMI keretei között Biatorbágyon.
Ezek mellett aktívan népzenélek, népi brácsa szakra jártam 2011. és 2013. között a Liszt
Ferenc Zeneművészeti Egyetemre.
Simon Balázs zongoratanár
Zongoratanári mesterdiplomám a Szegedi Tudományegyetem Zeneművészeti Karán szereztem 2017 januárjában. Szakmai fejlődésem terén nagy hatással voltak rám főtárgy (zongora) tanáraim (Gergelyné Kanpp Éva-alapfok, Kiss Gyula-konzervatórium és Dr. Zsigmondné Dr. Pap Éva-egyetem). Számomra legfontosabb, hogy tanítványaimmal jó kapcsolatot ápoljak, amelynek hozadékaként megszerettessem velük a komolyzenét, és segítsek nekik elsajátítani a zongorázás alapjait. Fontosnak tartom továbbá, hogy a szakmai tapasztalataimat felhasználva (koncert turnék, fellépések, könnyűzenei fellépések) olyan tanácsokat tudjak adni amivel segítem a tanulók fellépéseinek színvonalasabbá tételét. Tanárként fontos számomra a folyamatos önfejlesztés illetve a pedagógus előmenetel ezért 2019 februárjában sikeres minősítővizsgát tettem a Pedag 1. besoroláshoz. Rendszeresen gyakorolok és igyekszem megragadni a fellépési lehetőségeket, ezzel is haladva az önfejlesztés végtelen útján.
Szigethi Imréné
zongoratanár
Zenei tanulmányaimat Debrecenben, a Kodály Zoltán Zeneművészeti Szakközépiskolában, majd a Liszt Ferenc Zeneművészeti Főiskolán végeztem, ahol 1983-ban kaptam diplomát.
A következő tanévtől a szolnoki Bartók Béla Zeneiskolában tanítottam egy évig.
A nyolcvanas évek közepén Kocsis Zoltán, kétszeres Kossuth- és Liszt-Díjas zongoraművész, karmester, zeneszerző óráit látogattam a Zeneakadémián. Ezek az órák felejthetetlenek számomra és hatalmas inspirációt adtak.
Szolnok után Budapesten, egy évig a BM Duna Művészegyüttesének a tánckarát kísértem.
1986 szeptembétől elkezdtem tanítani a Szent István Király Zeneiskolában, és azóta is, 30 éve a zeneiskola tanára vagyok.
Az első sikerélmények ehhez az időszakhoz kötődnek- az egyik növendékem az Aranyág című jótékonysági Tv műsor élő egyenes adásban zongorázhatott.
A tanítás mellett többször részt vettem Szekszárdon a zeneiskolai tanárok számára rendezett versenyeken, és a saját zeneiskolánkban rendezett tanári koncerteken.
A kihagyott 10 évben – ha nem is tanítottam - de a zene, a zenélés továbbra is az életem része maradt. Zongoráztam, koncertekre jártam, és törekedtem arra, hogy fejlődjek.
2016-tól a Budakeszi Czövek Erna Zeneiskolában is tanítok.
2019 évben megkaptam a Pedagógus II. minősítést.
A 2017-ben megrendezett Orbán György nemzetközi zongoraversenyen 2. díjat kapott az egyik növendékem, aki a 2018-2019-es tanévben felvételt nyert a Bartók Béla Zenemüvészeti szakközépiskolába.
Tassi-Ködöböcz Judit
zongoratanár
1991-ben diplomáztam az ungvári Állami Zádor Dezső Zeneművészeti Főiskolán. 2008-ban a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem, Gazdaság-és Társadalomtudományi Karán közoktatás-vezetői pedagógus szakvizsgát tettem. 1992-től dolgozom a budakeszi Czövek Erna Alapfokú Művészeti Iskolában, mint zongoratanár és korrepetitor.
Tanszakvezetőként a billentyűs tanszak munkáját irányítom. 2018-tól Mesterpedagógus fokozatban az Oktatási Hivatal megbízásából szaktanácsadói feladatot látok el.
Czeloth-Csetényi Gyula
fuvolatanár
Tíz éves koromban kezdtem fuvolát tanulni, első leckéimet édesapám, Csetényi Gyula fuvolaművésztől kaptam. Zeneiskolában Szilágyi Mártától piccolózni, Barnabás Zoltántól pedig fuvolázni tanultam. 1984-1989 között a budapesti Bartók Béla Zeneművészeti Szakközépiskola tanulója voltam.
1990-1994 között a Liszt Ferenc Zeneművészeti Főiskola Tanárképző Intézetében tanultam Elek Tihamér osztályában, ahol kamaraművész, tanár diplomát szereztem.
1994-tól 1996-ig a Liszt Ferenc Zeneművészeti Főiskolát végezem, ahol fuvolaművész, tanár diplomát szereztem „Cum Laude” minősítéssel.
A főiskolai éveket megszakítva, 1993-1994es tanévben a müncheni Richard Strauss Konservatorium-ban tanultam Dr. Jochen Gartner osztályában, nyaranta pedig (1992-1993-1994) részt vettem Sir James Galway International Flute Seminar-ján, Svájcban.
1989-ben léptem fel elő alkalommal a Magyar Rádióban, de ezt megelőzően 12 éves korom táján már felléptem egy rádiós gyermekműsorban fuvolázással. A következő évtizedekben 6 alkalommal játszottam a Bartók Rádióban élő koncertműsorban, ezekben a koncertprogramokban általában egy-egy bemutató is helyet kapott. Jazz formációk keretében háromszor léptem fel rádióadásban, illetve a Zsámbék Jazz Open-en is 2005-2009 között.
Az évek során koncerteztem szóló előadóként Németországban, Olaszországban, Japánban.
2000-2001es évadban a Milleneumi koncertsorozatban szerepeltem, mint szólista az Országos Filharmónia szervezésében, Medveczky Ádám vezényletével, a Győri Filharmonikusokkal.
1995-től kezdődően rendszeresen részt vettem a bajai Pro Musica Nyári Akadémia munkájában, mint fuvolatanár.
1996-2000 Bartók Béla Zeneművészeti Szakközépiskola fuvolatanára voltam.
1993-tól készítek cikkeket, fordításokat, amelyeket a Fuvolaszó című szakmai folyóiratában publikáltam, valamint a mai napig szakmai cikkeket jelentetek meg a Parlando zenepedagógiai folyóiratban.
2000-től a Czövek Erna Alapfokú Művészeti Iskolában fuvolát és kamarazenét tanítok.
Kéringer Gábor
furulyatanár
A Táncsics Mihály Gimnázium zenei tagozatán érettségizve, az ELTE Ének- zene, karvezetés szakán 1995-ben, majd 2005- 2009 között a Szegedi Tudományegyetem Zenei tanszékének Régizene-blockflöte, kamaraművész szakán végeztem. Tanári MA diplomám ugyaninnen 2012-es keltezésű.
1995-1997- ig a Weiner Leó Zeneművészeti Szakgimnázium és AMI, majd 1998-tól mai napig a budakeszi Czövek Erna AMI furulya és kamarazene tanáraként; muzsikusként az R17 Régizene együttes alapító művészeti vezetőjeként dolgozom.
Jelenleg a Pécsi Tudományegyetem Oktatás és Társadalom Neveléstudományi Doktori Iskola nevelésszociológia szakirányának doktorandusza vagyok
Patonainé Horváth Sarolta
klarinéttanár, tanszakvezető
A budapesti Zeneakadémián szereztem klarinét művész-tanári diplomát. 1995-től vagyok a Budakeszi Zeneiskola tanára, 2000-től tanszakvezető.
Rendszeresen szerepelnek növendékeim szólóban, zenekari kísérettel, kamarazene csoportokban, iskolai koncerteken, városi rendezvényeken, fesztiválokon, eredményesen készítem fel őket megyei, regionális, országos, nemzetközi versenyre, valamint zenei pályára. Zenetanári hivatásomban célom a növendékeimben rejlő képességek felszínre hozása, kamarazenéléssel örömforrás nyújtása, és a tehetségek kibontakozásának segítése.
Szirmai Jenő
trombitatanár
1991-ben születtem Budapesten. Zenei tanulmányaimat 2000-ben kezdtem Budakeszin, a Czövek Erna Zeneiskolában Szita Csaba irányításával. Később a budapesti Bartók Béla Zeneművészeti Szakgimnáziumban tanultam tovább trombitálni, itt tanárom Skultéty Zsolt volt.
2015-ben szereztem BA – trombita előadóművész diplomámat a Debreceni Egyetem Zeneművészeti Karán. Tanáraim Molnár Zoltán és Horváth Bence voltak.
2015-2018-ig Budapesten, a Liszt Ferenc Zeneművészeti egyetemen tanultam tovább Boldoczki Gábor osztályában. Itt 2018-ban végeztem, mint klasszikus trombitaművész és trombitaművész-tanár.
2017-ben Erasmus ösztöndíjjal a Freiburgi Zeneművészeti Egyetemen tanulhattam, Wim Van Hasselt kezei alatt.
Tanulmányaim alatt számos országos és nemzetközi versenyen vettem részt. A Debrecenben megrendezett országos rézfúvós versenyen 2014-ben különdíjat nyertem, majd 2015-ben 1. helyezést értem el és rektori különdíjat kaptam. 2016-ban az országos rézfúvós kvintett versenyen szintén 1. díjat nyertem a Zeneakadémia rézfúvós kvintettjének tagjaként Debrecenben.
Az évek során aktívan részt vettem Tarkövi Gábor, Jeroen Berwaerts, Edward Carroll, Joe Burgstaller, Nemes Balázs, Dávida Tamás és Kelemen Csaba trombitaművészek mesterkurzusain.
Különböző zenekarok tagjaként koncerteztem Európa számos országában, illetve Kínában is.
Tölgyesi Katalin
fuvolatanár
1994-ben végeztem a Liszt Ferencz Zeneművészeti Főiskolán fuvolatanár szakon, majd négy év múlva egyházzene szakon is diplomát szereztem.
Szinte mindig kicsi gyerekekkel foglalkoztam, még egy évet egy óvodában is tartottam furulya előkészítőt. Igyekszem mindig új utakat keresni a tanításomban. Jelenleg az improvizáció lehetőségeit kutatom a ditaktikai módszerekben.
Fontosnak tartom, hogy komlexen neveljük a ránk bízottakat, ezért igyekszem pedagógiai, pszichológiai és zenei tudásomat is szélesíteni.
Velenczei Anna - kürttanár, igazgatóhelyettes
Növendékeim rendszeresen szerepelnek regionális, megyei és országos versenyeken, ahol kiváló eredményeket érnek el.
1998-ban diplomáztam a Liszt Ferenc Zeneművészeti Főiskola mélyhegedű szakán.
Már a Főiskolai éveim alatt tanítottam a csömöri Krammer Teréz Zeneiskolában, majd később a kispesti Szatmári László AMI-ban klasszikus, illetve a Kalász Művészeti Iskolában népi hegedűt. Emellett gyerektáncházat vezettem a MOM Művelődési Házban illetve zeneóvodát tartottam több óvodában.
Népzenészként 20 évig a Zurgó Együttes tagja voltam, velük megkaptuk a Bezerédj, a Magyar Művészetért és a Bartók emlékdíjakat.
Egyénileg munkásságomat 2014-ben Ex Libris, illetve táncházas tevékenységemet OTP Táncház díjjal értékelték.
Ez utóbbit 2016-ban a Tázló Együttesünkkel is megkaptuk.
A moldvai csángó falvakban történt gyűjtéseimet, kiadványaimat és előadásaimat 2018-ban Regionális Prima-díjjal jutalmazták.
2019-ben Bonis Bona-“Kiváló tehetségfejlesztő ”díjat vehettem át.
2021-ben pedagógus II fokozatban minősültem.
Együtteseimmel és zenekaraimmal számos CD felvételt készítettünk.
2022.szeptember óta tanítok a Budakeszi Czövek Erna Alapfokú Művészeti Iskolában hegedűt.
Célom, hogy megszerettessem a gyerekekkel a zenét. Hogy örömmel hegedüljenek, és megérezzék az együtt muzsikálás boldogságát.
Kozma László
gitártanár
1991-ben szereztem zeneiskolai gitártanári képesítést a Liszt Ferenc Zeneművészeti Főiskola Zeneiskolai Tanárképző Intézet Budapesti Tagozatán.
Szakmai tapasztalat, munkahelyek:
Zeneiskolai gitártanárként célom, hogy növendékeim elsajátítsák a klasszikus gitár technikáját, hangszerük segítségével átélhessék a zenélés örömét, illetve játékukkal másoknak is örömet okozzanak. Fontosnak tartom a kamarazenélést, a közös muzsikálást, erre biztatom tanítványaimat, és magam is igyekszem példát mutatni.
Fledrich Zsanett
hegedűtanár
7 évesen kezdtem hegedülni a komlói Erkel Ferenc Zeneiskolában. Az alapfokú képzés végén felvételt nyertem a zeneakadémia gyakorlóiskolájába; a budapesti Bartók Béla Zeneművészeti Szakközépiskolába.
Tanulmányaimat, a középiskola befejezését követően, a budapesti Liszt Ferenc Zeneakadémián folytattam Kapás Géza és Zs. Szabó Mária irányítása mellett, ahol hegedűművész és tanár diplomát szereztem. 2009-ben közoktatási vezető szakvizsgát tettem a Budapesti Műszaki Egyetemen.
Jelenleg tanárként dolgozom a Czövek Erna Alapfokú Művészeti Iskolában. Tanítványaim rendszeres, sikeres résztvevői a helyi, a regionális, és a nemzetközi hegedűversenyeknek. Bár viszonylag sok növendéket készítek fel zeneművészeti középiskolában történő továbbtanulásra, ugyanolyan fontosnak tartom, hogy a hangszeres játék iránt kevésbé elhivatott diákjaim szintén zeneértő, zeneszerető, koncertlátogató felnőttekké váljanak.
2019-től szaktanácsadóként, már mesterpedagógusi fokozatban tevékenykedem, de a pedagógusi munka mellett igyekszem időt szakítani hegedülésre is. Hangszeres tudásom megőrzése érdekében gyakran játszom kamarazenei koncerteken.
Zenei tanulmányaimat a budakeszi, majd az 1. kerületi zeneiskolák után a Bartók Béla Zeneművészeti Szakközépiskola és Gimnáziumban folytattam, azután a győri Széchenyi István Egyetem Varga Tibor Zeneművészeti Intézetén szereztem zongoratanár, kamaraművész, ill. szolfézstanári diplomát 2006-ban. 2006-tól a Gungl József AMI tanáraként, 2008-tól a Hang-Szín-Tér AMI tanáraként (is) dolgoztam Zsámbékon, ill. Gyermelyen, Szomoron, Mányon. 2011-től vagyok a Czövek Erna AMI alkalmazottja, 2015. óta kisgyermekeim mellett többnyire otthon. 2023-tól újból aktívan tanítok óraadóként a Pászti Miklós AMI keretei között Biatorbágyon. Ezek mellett aktívan népzenélek, népi brácsa szakra jártam 2011. és 2013. között a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetemre.
Művész-tanári diplomát 1998-ban szereztem a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem cselló szakán.
Szakmai tapasztalataim:
20 évig tanítottam a Miskolci Bartók Béla Zeneművészeti Szakgimnáziumban, ahol számos növendékemet készítettem fel felsőfokú zenei képzésre.
Tanítottam továbbá Székesfehérváron a Hermann László Szakgimnázium és Alapfokú Művészeti Iskolában és Gyöngyösön a Pátzay János Zeneiskolában.
Jelenleg a Czövek Erna Zeneiskola egyi cselló tanára vagyok.
Nagyon szeretek tanítani, gyerekekkel foglalkozni, megszerettetni velük a zenét, a hangszeres játékot.
Hiszem, hogy a zene átformálja őket és érzelmileg gazdagabbak, boldogabbak lesznek.
1995-ben szereztem iskolai énektanár, szolfézs-, zeneelmélet-tanár és karvezető diplomát a Zeneakadémián.
Ugyanebben az évben művészettörténetből államvizsgáztam a Magyar Képzőművészeti Egyetemen.
2016-ban pedagógus szakvizsgát tettem a Károli Gáspár Református Egyetemen gyakorlatvezető mentortanár szakon.
2018-ban a BME Gazdaság- és Társadalomtudományi Kar Műszaki Pedagógiai Tanszékén Közoktatási vezető pedagógus szakvizsgát tettem.
2018. január 1-től Mesterpedagógus fokozatba kerültem, az Oktatási Hivatal megbízásában tantárgygondozó szaktanácsadói feladatokat látok el.
2001-óta vagyok a Czövek Erna Zeneiskola tanára, 2015-től intézményvezető-helyettesi megbízást kaptam.
Jelenleg a PTE Egészségtudományi Kar Doktori Iskolájának hallgatója vagyok. Kutatási témám: Afáziás személyek nyelvi- és beszéd-rehabilitációja zeneterápiás eszközökkel.
Kurucz Andrea
szolfézstanár
1988-ban szereztem általános iskolai ének-zenetanár, karvezetés diplomámat az ELTE-n, melyet
2015-ben egyetemi mesterszakkal, kiváló minősítéssel egészítettem ki.
1988-től a Hild József, 1990-től a Kodály Zoltán Ének-Zenei Általános Iskolában tanítottam.
1998-tól a Czövek Erna Zeneiskola tanára vagyok.
Tanári munkám mellett aktívan veszek részt kórusok munkájában: 1983 óta az Ifjú Zenebarátok (vez:Ugrin Gábor) 2017-től a Budaörsi Pro Musica Kórus (vez:Tóth Csaba) tagjaként,valamint rendszeresen énekelek a Budavári Mátyás templom énekkarában. (vez:Tardy László)
2015-17 között családommal külföldön tartózkodtam. A Római Magyar Akadémián zeneóvodai foglalkozásokat tartottam magyar gyerekeknek.
2019-ben az Oktatási Hivatal minősítése keretében pedagógus II.fokozatba léptem.
Zenetanárként a kodályi utat tartom szem előtt. Édesapámat még Kodály Zoltán tanította.
“A zene lelki táplálék és semmi mással nem pótolható.
Aki nem él vele: lelki vérszegénységben él és hal.”
Szolfézstanár, Zeneismeret-tanszakvezető, Intézményi Önértékelést Támogató Munkacsoport tagja, Köznevelési szakértő, Mesterpedagógus, Dercevirág népzenei énekegyüttes művészeti vezetője
Díjak, elismerések:
Szívesen foglalkozom a népdaléneklésben örömöt találó, tehetséges gyermekekkel. Megyei, regionális és országos népdaléneklési versenyekre, továbbá népzenei minősítőkre sikeresen készítem fel növendékeimet, szóló és énekegyüttes kategóriában. Segítem a zenei pályára készülő növendékek felkészítését szolfézs tárgyból. Aktívan közreműködők iskolai pályázatok megvalósításában. Pedagógusi munkám mellett szívesen játszom a Budakeszi életében alkalomszerűen összeálló katolikus-, református kórus és zenekarban és tagja vagyok a Caritas Collectio Kamarazenekarnak.
Sokgyerekes családban nőttem fel zenepedagógus, kórusvezető szülőkkel. 2022-ben diplomáztam a Debreceni Egyetem Zeneművészeti Karának magánének szakán. Mesterem Francesca Provvisionato olasz énekmester volt, aki a belcanto énektechnika alapjait ragasztotta rám.
Szakmai tapasztalataim:
Részt vettem Pászthy Júlia, Nicoleta Ardelean, Kovács Ágnes, Meláth Andrea, Rácz István, Kiss B. Attila mesterkurzusain. 2023-ban a Cziffra György mesterakadémia pályázat nyerteseként Miklósa Erika mesterkurzusán énekeltem. Tanításom során a zene szeretetét és az énektechnikai tudásomat szeretném átadni a jövő generációinak.
1996-ban diplomáztam az ELTE ének-zene, karvezetés szakán, ahol zongora-módszertani
oktatói végzettséget is szereztem. Olyan kiváló pedagógusok segítették tanulmányaimat és
egyengették pályámat, mint Kokas Klára nemzetközileg is elismert zenepedagógus, Mohayné
Katanics Mária Liszt Ferenc-díjas karnagy, Kollár Éva, a Liszt Ferenc Zeneművészeti
Egyetem Karmester-Karvezetés Tanszékének professzora, valamint Mindszenty Zsuzsánna, a
Magyar Kórusok, Zenekarok és Népzenei Együttesek Szövetsége - a KÓTA - elnöke. Jelenleg
az ELTE Művészetközvetítő és Zenei Intézet hallgatója vagyok, Zenei munkaképesség-
gondozó szakképzésen (Kovács-módszer).
Az zene utat mutat, kapaszkodót ad, boldogabb és értékesebb életre vezeti a gyerekeket. Tanulása és tanítása, az ehhez szükséges önfegyelem, kitartás, rendszeresség a gyermekkorától zenélő embert belső iránytűvel látja el. Ezt az örökséget kaptam mentoraimtól, melyet zenei misszióként adok át a gyermekeknek örömzeneként!
Pályámat a Tamási Áron Általános Iskolában kezdtem, majd tíz évig voltam a Baár-Madas Református Gimnázium tanára.
Évek óta oktatom a Széchenyi István Általános Iskola énekes „E” osztályait. Ezek az osztályok emelt óraszámban muzsikálnak, szoros együttműködéssel a Czövek Erna Alapfokú Művészeti Iskolával. A kis tagozaton, kicsinyek „Cérnahang” kórusa is alakult.
A tanítás iránti ambícióim régre nyúlnak. Nemcsak a családban tanult segítőkészségem miatt, hanem a nagyformátumú és hatalmas szaktudású pedagógusok humanitása, empátiája és felelősségtudatának hatására úgy érzem, nekem is tovább kell adnom azokat az értékeket, amiket én is megkaptam. Számomra a zene és a zenetanulás nem csak művészi ambíciók és karrierálmok eszköze, hanem a jellemformálás, személyiségfejlesztés és értékátadás egyik kulcsa is. A lassanként, de biztos tapasztalatokkal bővülő pedagógiai hitvallásomban úgy gondolom, hogy mindenki iránt felelősséggel és tisztelettel tartozom, akit tanítok, bármilyen céllal érkezzen hozzám. Biztos zongoratudásommal, feszültségoldó képességemmel élményszerű énekórát tudok biztosítani műfajtól függetlenül.
A Szombathelyi Művészeti Szakgimnázium ének- és szolfézsszakának abszolválásával jelentkeztem a Pécsi Tudományegyetem osztatlan képzésű magánének tanári szakára. Rengeteg lehetőséget kaptam, mind szólóban, mind kórustagként koncerteken való fellépésre. Részt vehettem az Egyetemi Kórus kínai turnéjában 2018 nyarán, valamint a 2019-es poznan-i Universitas Cantat zárókoncertjén, ahol a nemzetközi nagykórusban énekelhettem Andrea Bocelli szólója mellett.
Az utolsó 2021-22-es egyetemi évemben a pécsi Liszt Ferenc Zeneiskolában végzett gyakorlatom mellett, párhuzamosan tanítottam a szekszárdi Liszt Ferenc zeneiskolában mint magánénektanár és korrepetitor, valamint a Garay János Gimnázium leánykarának hangképzőtanára. E tevékenységemben hozzájárulhattam ahhoz, hogy az említett leánykar a 2022. évi Keszthelyi Helikoni Ünnepségek nőikari kategóriájában ezüst, valamint a Szekszárdon megrendezett régiós "Éneklő Ifjúság Díszhangverseny"-en "Arany Diploma" minősítést kapott.
Szakmai tapasztalatok:
OM 040025
Tehetségpont TP190 002 824
2092, Budakeszi, Iskola köz 3.
+36-23-451-395
zeneiskola.budakeszi@gmail.com
Igazgató:
Igazgatóhelyettes
Iskolatitkár: Nagy Attiláné Magdi
Érdi Tankerületi Központ
2030 Érd, Alispán u. 8/A.
Intézményi azonosító: PA 3701
Az intézmény munaknapokon 8-20 óráig tart nyitva.
Ügyintézés: 10-16 óra között