Patonainé Horváth Sarolta

Tanszékvezető

A budapesti Zeneakadémián szerzett klarinét művész-tanári diplomát. Egyetemi évei alatt az akadémiai fúvósötös tagjaként Oroszországban és Ausztriában koncertezett, a Magyar Rádió és Televízió szimfonikus zenekarának állandó kisegítője, később a Székesfehérvári Szimfonikus Zenekar tagjaként németországi és ausztriai vendégjátékok, színházi produkciók résztvevője.

Tanított Budapesten, Ráckevén, Dunaújvárosban, a Békéscsabai Zeneművészeti Szakiskolában, itt a városi fúvósötös egyik alapító tagja. Elnyerte a Magyar Zeneművész Szövetség ösztöndíját, tanított a Bajai Zenei Táborban. 1995-től a Budakeszi Zeneiskola tanára, 2000-től tanszakvezető. Rendszeresen szerepelnek növendékei szólóban, zenekari kísérettel, kamarazene csoportokban, iskolai koncerteken, városi rendezvényeken, fesztiválokon, eredményesen felkészít megyei, regionális, országos, nemzetközi versenyre, valamint pályára készülőket. Zenetanári hivatásában célja a növendékeiben rejlő képességek felszínre hozása, kamarazenéléssel örömforrás nyújtása, és a tehetségek kibontakozásának segítése.