Mihók Anita

Mihók Anita 1969.10.14-én született Budapesten. Általános iskolában 6 évig zongorázott, majd 13 évesen kezdett gitározni. 1989-ben sikeres felvételi vizsgát tett a List Ferenc Zeneművészeti Főiskola klasszikus gitár szakára.

Itt diplomázott 1992-ben. 1998-ig a XII.kerületi állami zeneiskolában dolgozott gitártanárként.  Emellett rendszeresen voltak klasszikus zenei koncertjei. Mivel mindig is szerette szabadon kezelni a zenét, más műfajokban is bővítette ismereteit. Úgy érezte, hogy a klasszikus zene kötöttségei nem adnak számára elég teret, és jobban ki tud teljesedni, ha van lehetőség improvizatív zenét játszani. Ezért jazz gitárt és éneket tanult évekig.
1998-ban annyi fellépése volt, hogy megvált a zeneiskolától és egyéni vállalkozóként a zenélésből élt.
Mikor megszülettek gyermekei, kitalált és összeállított egy fejlesztő, interaktív zenei foglalkozást ovisoknak. Ez olyan sikeres volt, hogy 15-ig működött.
2005-től a Pesthidegkúti Waldorf Iskolában tanított.
2008-ban elvégezte a YAMAHA zeneoktatás három tanfolyamát, ahol nemzetközi működésre jogosító diplomát kapott.
2011-től Pilisborosjenőn, a Német Nemzetiségi Általános és Alapfokú Művészeti Iskolában tanított.
Ahogy nőttek a gyerekek, megint aktív zenélés vette kezdetét. Szóló műsorával, és különböző formációkkal rengeteg itthoni és számos külföldi meghívást kapott. Jazzes latin műsorával többször szerepelt Németországban, Ausztriában, Olaszországban, meghívták Svájcba, Lengyelországba, Spanyolországba.
2009-ben a Duna TV egy 2 órás koncertfilmet készített vele La Nita és barátai címmel.
2011-ben felkérik, hogy írjon zenét a Szőnyi Zsuzsáról szóló életrajzi filmhez. A filmben ő maga adja elő a dalokat.

Mint gitártanár, nagy hangsúlyt fektet az együtt zenélésre. Az egyéni fejlesztés mellett alkalmanként csoportos órákon hozza össze a gyerekeket játékos, improvizatív feladatok gyakorlására.
2016 szeptemberétől dolgozik a budakeszi Czövek Erna Zeneiskolában.