A magyar népdalok megjelenése a műzenében

NTP-MUV-18-0137 pályázat

A 2018/19-es tanévet átölelő pályázati programot valósít meg zeneiskolánk „A magyar népdalok megjelenése a műzenében” címmel a szolfézscsoportokból és zongorista növendékekből kiválasztott 16 növendékkel.

A műhelymunkák elindultak, ahol a program gerincét adó Bartók Béla 15 magyar parasztdal című művével ismerkednek a tanulók, a benne szereplő népdalokat tanulják, továbbá népdalfeldolgozásokat keresnek és tanulnak zongorára.

Közös programokat, külső hangversenylátogatást, meghívott vendégművészek koncertjét, majd egy záró koncert megvalósítását tervezzük a tanév folyamán.

2019 május 13,

Projektzáró Hangverseny – 2019.05.13

A pályázat során megtanult népdalokból és népdalfeldolgozásból álló zárókoncertünkre a zeneiskola kamaratermében került sor 2019. május 13-án.

2019 április 17,

Vendégünk a budakeszi Évelők Dalkör – 2019.04.17

2019 április 17-én a Danhauser Lilla zenetanár által vezetett budakeszi Évelők Dalkör volt a vendégünk. A családi interaktív délutánon a szülők, testvérek is részt vehettek. A program célja volt, hogy a családokkal, meghívott édesanyákból álló dalkörrel történő együttműködés során, közös zenei élmények átélése valósuljon meg. A szülőknek lehetőségük volt arra, hogy gyermeküket egy közösségi, tudatos fejlesztőmunkában megfigyelhessék.

A gyerekek választhattak az általuk legkedvesebbnek vélt, a pályázat során már megtanult népdalok közül, amit megtanítottak vagy elénekeltek a jelenlévőknek, majd füzesi népdalokat tanulhattunk meghívott vendégeinktől.

2019 március 01,

Szokolay Balázs és Szokolay Dongó Balázs közös népzenére épülő hangversenye. – 2019.03.01

Meghívott vendégünk volt Szokolay Balázs Liszt Ferenc-díjas magyar zongoraművész és Szokolay Dongó Balázs Artisjus és Prima Primissima díjas népzenész, népi hangszeres szólista, kiknek közös koncertjén elhangzott többek között a pályázatunkhoz kapcsolódó Bartók 15 magyar parasztdal is, egy igazán különleges előadásban.

2019 február 22,

Külső koncertlátogatás a Hagyományok Házában – 2019. február 22.

November végi közös műhelymunka során az eddig tanult népdalokkal, illetve zongorás népdalfeldolgozásokkal foglalkoztunk.
2019 január 28,

Januári közös filmnézés – 2019. január 28.

2018 november 26,

Betekintés a novemberi műhelymunkába – 2018. november 26.