I.BUDAKESZI ORSZÁGOS FURULYA ÉS KAMARAZENE VERSENY

A verseny jellege: Gyakorlati verseny.

A verseny fordulói: egyfordulós, egynapos verseny

A verseny kategóriái:

A) Szóló

B) Kamara

Nevezési díjak:

Szóló: 3000 Ft/ fő

Kamara: 5000 Ft/csoport

A nevezési díjakat kérjük a következő számlaszámra szíveskedjenek utalni: Budakeszi Zeneiskola Baráti Egyesület

Bankszámlaszám: OTP 11742348-20021283-00000000

Kérjük, a közlemény rovatba a nevező intézmény és diák (kamaracsoport) nevét feltüntetni szíveskedjenek. A versenyzők és kísérő tanáraik utazásáról és részvételének egyéb feltételeiről (szállás, étkezés) a nevező intézmény gondoskodik.

A nevezés feltételei:

Egy növendék mindkét kategóriába nevezhető (legfeljebb egy szóló és legfeljebb egy kamaracsoport nevezéssel). A verseny kategóriáiban azok a tanulók nevezhetők, akik zeneiskolai tanulmányaik során az adott hangszeren legalább egy évfolyam (osztály) követelményét sikeresen teljesítették (beleértve a zenei előképzőn választott hangszert, valamint a hangszeres előképző főtárgyat is). A versenyen nem vehet részt szóló kategóriában az a tanuló, aki furulya (Blockflöte) tanszakon, művészeti szakképzést folytató szakiskola vagy Szakgimnázium tanulója, illetve művészeti felsőoktatási intézmény hallgatója, vagy korábban hallgatója volt. Kamara kategóriában kizárólag azok a versenyzők vehetnek részt, akik az adott hangszeren korábban nem vettek részt sem középfokú, sem felsőfokú zenei képzésben, zenei tanulmányaikat jelenleg is alapfokon folytatják.

A verseny fővédnökei:

Dr. Csutoráné dr. Győri Ottilia- Budakeszi Város Polgármestere

Sárközi Márta az Érdi Tankerületi Központ Igazgatója

A verseny zsűrije: háromtagú szakmai zsűri.

Tagjai:

Lőrincz László - a zsűri elnöke- a Szegedi Tudományegyetem Zenei Tanszékének tanára

Paragi Jenő- a szegedi Király-König Péter Zenei Alapfokú Művészeti Iskola tanára

Kállay Gábor- a budapesti Weiner Leó Katolikus Zeneiskola és Zeneművészeti Szakgimnázium tanára

A) SZÓLÓ KATEGÓRIA

Korcsoportok:

I. korcsoport: 2009. szeptember 1-jén és után,
II. korcsoport: 2007. szeptember 1-je és 2009. augusztus 31. között,
III. korcsoport: 2004. szeptember 1-je és 2007. augusztus 31. között,
IV. korcsoport: 2004. augusztus 31-én vagy korábban született növendékek.

Felső korhatár a verseny utolsó napjáig be nem töltött 22 év.

A verseny anyaga: Kötelező és szabadon választott mű(vek).

A verseny követelményei:

A versenyanyagot csak villás (barokk vagy reneszánsz) rendszerű hangszeren szabad játszani. A játékidő maximuma a kötelező és szabadon választott művek játékidejét együtt tartalmazza. A játékidőt be kell tartani! A játékidő lejártakor a zsűri leállíthatja a produkciót. A művekben az ismétlések- amennyiben a kiírás másként nem rendelkezik- a játékidőn belül szabadon kezelhetők. Vagy a kötelező, vagy a szabadon választott műve(ke)t kotta nélkül kell előadni. A nevezési lapon meg kell nevezni vagy jelölni a kotta nélkül előadott műve(ke)t. A szabadon választott művek jogtiszta kottáit a verseny helyszínén (regisztráláskor) be kell mutatni.

I. korcsoport:
Kötelező mű: J. van Eyck: Puer nobis nascitur (alapdallam és Modo 2.) Szabadon választott mű(vek). Játékidő maximum 6 perc.
II. korcsoport:
J. van Eyck: Derde, Doen Daphne d’ over (alapdallam) Szabadon választott mű(vek). Játékidő maximum 8 perc.
III. korcsoport:
Kötelező mű: J. van Eyck: Pavane Lacrymae (Alapdallam és Modo 2. –ismétlések nélkül) Szabadon választott mű(vek). Játékidő maximum 10 perc.
IV. korcsoport:
Kötelező mű: J. van Eyck: Boffons Szabadon választott mű(vek). Játékidő maximum 10 perc.


A kötelező művek kottája: Jakob van Eyck: Der Flujten Lust- hof I-III. (Amadeus BP 704-706.)

A kották megtekinthetők a kiírás mellékletében. Minden nevező saját korrepetitorral dolgozik. Kísérőt adni nem áll módunkban. Kísérő hangszerként csembalót (esetleg kérésre, vagy XX. századi, illetve kortárs mű előadásakor pianínót) biztosítunk.

B) KAMARA KATEGÓRIA

Korcsoportok

I. korcsoport: azok az együttesek, amelyekben valamennyi furulyás 2005. szeptember 1-jén, vagy utána született, valamint ha vannak más hangszeren játszó együttestagok, azok mindegyike 2004. szeptember 1-jén, vagy utána született.
II. korcsoport: azok az együttesek, amelyekben van 2005. augusztus 31-én, vagy előtte született furulyás tanuló, illetve 2004. augusztus 31. előtt született egyéb hangszeres tanuló.
Felső korhatár (valamennyi együttestag számára) a verseny utolsó napjáig be nem töltött 22 év.
Tanár nem léphet fel az együttes tagjaként.


A verseny követelményei:
A kamaracsoport 3-8 fő lehet.


A verseny anyaga:
I. korcsoport:
Kötelező mű nincs. A kamarazene produkciók műsorát két különböző karakterű darabból kell összeállítani, ajánlott különböző zenetörténeti korszakokból választani.
A játékidő maximum 8 perc.
II. korcsoport:
Kötelező mű nincs. A kamarazene produkciók műsorát két különböző karakterű darabból kell összeállítani, ajánlott különböző zenetörténeti korszakokból választani.
A játékidő maximum 10 perc.

A verseny díjai: A versenybizottság minden kategóriában, korcsoportban I., II., III. helyezést, valamint különdíjakat adhat ki. A korcsoportok győztesei, valamint a különdíjasok meghívást kapnak 2020. januárjában, a Prohászka Ottokár Katolikus Gimnázium aulájában megrendezésre kerülő ünnepi gálahangversenyre.
A verseny ideje alatt örömmel adunk teret a kollégák és diákjaik munkáinak (elkészült kottakiadványok, szakkönyvek, hangfelvételek, egyéb innovációk, ötletmegvalósítások) bemutatása.
Kérjük, ilyen irányú terveiket a nevezéssel együtt jelezzék.

Nevezés: A verseny nevezési lapja az iskola honlapjáról ( www.zeneiskola.budakeszi.hu) letölthető amit kitöltve elektronikus úton kell eljuttatni a rendező iskola e-mail címére (Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.).

A verseny nevezési határideje: 2019. szeptember 25. szerda

Mellékletek:


OM 040025
Tehetségpont TP190 002 824
2092, Budakeszi, Iskola köz 3.
+36-23-451-395
zeneiskola.budakeszi@gmail.com


Intézményvezető: Barcsik Hédi
Intézményvezető helyettes:
Juhos-Kiss Eszter
Somogyiné Tassi Valéria
Iskolatitkár: Nagy Attiláné  Magdi

Fenntartó

Érdi Tankerületi Központ
2030 Érd, Alispán u. 8/A.
Intézményi azonosító: PA 3701

Nyitvatartás

Az intézmény munaknapokon 8-20 óráig tart nyitva.
Ügyintézés: 10-16 óra között  

© Czövek Erna Alapfokú Művészeti Iskola Budakeszi