VII. Házi Népdaléneklési Verseny a Czövek Erna Alapfokú Művészeti Iskolában 2024.02.20.

Hetedik alkalommal került megrendezésre zeneiskolánkban a zeneismeret tanszakon tanító kollégák együttműködésével a „Házi Népdaléneklési Verseny”.

Amikor hét évvel ezelőtt Somogyiné Tassi Valéria tanszakvezető kezdeményezésével elindult a verseny szervezése, az volt a cél, hogy lehetőséget kapjanak a megmérettetésre azok a zeneiskolás tanulók, akik ismerik és szeretik a magyar népdalkincsünket és akiknek kifejező, szép énekhangjuk már szolfézs órákon is megmutatkozott.

Az évek során egyre többen felbátorodtak és kedvet kaptak a tanulók, így ma már átlagosan 40-50 fő jelentkezéssel számolhatunk. Fontosnak tartottuk, hogy a nap végén mindenki mosolyogva, szép élményekkel távozzon, ezért mindenki helyezést, oklevelet és egy kis ajándékot kapott. A versenyen különböző korcsoportokban, kiemelt arany, arany, ezüst és bronz értékeléseket kaptak a növendékek.

A zsűri tagjai az idei tanévben: Draskóczy Lídia – mint elnök, hegedűtanár, Príma díjas népzenész - és Tassi-Ködöböcz Judit zongoratanárnő voltak. Az immár hagyománnyá váló eseményen innovációs törekvésként a zsűriben tanulói zsűri is helyet kapott. A tanulói zsűri az iskola Dercevirág Népzenei Énekegyüttes tagjai közül választott növendékek, ’Sigmond Zselyke Zsófia, Lovas Réka és Kalmár Noémi Etelka voltak.

Azok a tanulók, akik korcsoportjukban kiemelt arany értékelést kapnak, automatikusan tovább mehetnek a budaörsi Leopold Mozart Alapfokú Művészeti Iskola által szervezett „Ne felejts!” népdaléneklési versenyre.

Felkészítő tanáraink, akik évről-évre lelkesítik a gyerekeket: Kurucz Andrea, Juhos-Kiss Eszter, Somogyiné Tassi Valéria és Szalóczy Dóra Judit. A versenyt az Érdi Tankerületi Központ és a Budakeszi Zeneiskola Baráti Egyesülete támogatta.

 

nepdal-1
nepdal-3
nepdal-2

 

Eredmények:

I.  korcsoport (szolfézs előképző 1-2 – iskola 1-2.osztály)
1. Csíky Lujza Franciska EK2/2 Tanára: Szalóczy Dóra Judit -
2. Elmer Lotti EK2/2 Tanára: Szalóczy Dóra Judit ARANY
3. Gyulai Barnabás EK2/2 Tanára: Szalóczy Dóra Judit BRONZ
4. Illés Dániel EK2/2 Tanára: Szalóczy Dóra Judit KIEMELT ARANY
5. Lakatos- Sigmund Sebestyén EK2/2 Tanára: Szalóczy Dóra Judit EZÜST
6. Nagy Boglárka Sára EK2/2 Tanára: Szalóczy Dóra Judit KIEMELT ARANY
7. Prokai Bálint EK2/2 Tanára: Szalóczy Dóra Judit BRONZ
8. Sályi Zsigmond EK2/2 Tanára: Szalóczy Dóra Judit EZÜST
9. Szarka Olívia EK2/2 Tanára: Szalóczy Dóra Judit BRONZ
10. Szkladányi Mária EK2/2 Tanára: Szalóczy Dóra Judit ARANY
11. Vári Zita EK2/2 Tanára: Szalóczy Dóra Judit ARANY
12. Gömbös Lilla EK2 Tanára: Kurucz Andrea EZÜST
13. Jura Csinszka EK2 Tanára: Kurucz Andrea EZÜST
14. Paksi Dorottya EK2 Tanára: Kurucz Andrea -
15. Balogh Anna Lili EK1/2 Tanára: Somogyiné Tassi Valéria ARANY
16. Csalagovits Adél EK1/1 Tanára: Somogyiné Tassi Valéria EZÜST
17. Gőbel Lili EK1/1 Tanára: Somogyiné Tassi Valéria ARANY
18. Megyeri Maja EK1/2 Tanára: Somogyiné Tassi Valéria ARANY
19. Molnár Olívia EK1/1 Tanára: Somogyiné Tassi Valéria -
20. Parti-Héjas Heléna EK1/1 Tanára: Somogyiné Tassi Valéria EZÜST
21. Póti Aarika EK1/1 Tanára: Somogyiné Tassi Valéria BRONZ
22. Yang Xinyi EK1/1 Tanára: Somogyiné Tassi Valéria BRONZ

II.  korcsoport (szolfézs 1. osztály – iskola 2-3.osztály)
23. Aczél Borbála szolf.1./3 Tanára: Szalóczy Dóra Judit ARANY
24. Andirkó József szolf.1./3 Tanára: Szalóczy Dóra Judit -
25. Harmati Kamilla szolf.1./3 Tanára: Szalóczy Dóra Judit EZÜST
26. Rab Anna szolf.1./3 Tanára: Szalóczy Dóra Judit ARANY

27. Sigmond Virág Veronika szolf.1./3 Tanára: Szalóczy Dóra Judit ARANY
28. Gömbös Zelda szolf.1/ Tanára: Kurucz Andrea KIEMELT ARANY
29. Éberling Hanna szolf.1./3 Tanára: Somogyiné Tassi Valéria ARANY
30. Szalai Emma Sára szolf.1./3 Tanára: Somogyiné Tassi Valéria EZÜST

III.   korcsoport (szolfézs 2. osztály – iskola 3-4.osztály)
31. Adamis Anna szolf. 2./ Tanára: Somogyiné Tassi Valéria -
32. Galgóczy Bora szolf. 2./ Tanára: Somogyiné Tassi Valéria ARANY
33. Schrotti Berta szolf. 2./4 Tanára: Szalóczy Dóra Judit
34. Lantos Kata szolf. 2/ Tanára: Kurucz Andrea EZÜST
35. Lovas Adél szolf. 2/ Tanára: Kurucz Andrea -
36. Pócs Virág Borbála szolf. 2/ Tanára: Kurucz Andrea ARANY
37. Sándor Júlia szolf. 2/ Tanára: Kurucz Andrea EZÜST
38. Szentpéteri Júlia szolf. 2/ Tanára: Kurucz Andrea -
39. Tokody Nóra szolf. 2/ Tanára: Kurucz Andrea ARANY
IV.  korcsoport (szolfézs 3. osztály – iskola 4-5.osztály)  
40. Baldwin Julianna Maria szolf. 3./ Tanára: Juhos-Kiss Eszter ARANY
41. Demetrovics Lelle szolf. 3./ Tanára: Juhos-Kiss Eszter -
42. Ujváry Lili Anna szolf. 3./ Tanára: Juhos-Kiss Eszter -
43. Ács Janka szolf. 3./Proh 5 Tanára:Somogyiné Tassi Valéria KIEMELT
ARANY
44. Némethy Hanga szolf. 3./Proh 5. Tanára: Somogyiné Tassi Valéria ARANY
45. Vangel-Popper Sára szolf. 3./Proh 5. Tanára: Somogyiné Tassi Valéria ARANY
46. Várossy Kinga szolf. 3./Proh 5. Tanára: Somogyiné Tassi Valéria ARANY

V. korcsoport (szolfézs 4. osztály felett)
47. Szirmai Róza Tanára: Juhos-Kiss Eszter


OM 040025
Tehetségpont TP190 002 824
2092, Budakeszi, Iskola köz 3.
+36-23-451-395
zeneiskola.budakeszi@gmail.com


Igazgató:

  • Barcsik Hédi

Igazgatóhelyettes

  • Juhos-Kiss Eszter
  • Velenczei Anna

Iskolatitkár: Nagy Attiláné  Magdi

Fenntartó

Érdi Tankerületi Központ
2030 Érd, Alispán u. 8/A.
Intézményi azonosító: PA 3701

Nyitvatartás

Az intézmény munaknapokon 8-20 óráig tart nyitva.
Ügyintézés: 10-16 óra között  

© Czövek Erna Alapfokú Művészeti Iskola Budakeszi