Velenczei Anna

Velenczei Anna - kürttanár

• 1982-ben diplomázott a budapesti Liszt Ferenc Zeneművészeti Főiskolán és ugyanettől az évtől tanít kisebb-nagyobb megszakításokkal a budakeszi zeneiskolában.
  • 1988-tól 1990-ig ösztöndíjat kapott az Amerikai Egyesült Államok Egyetemére (United States International University – School of Performing and Visual Arts, San Diego), ahol „Master of Fine Arts in Music” végzettséget szerzett.
  • 1996-ban fúvós kollégáival és tanítványaival létrehozták a Budakeszi Fúvószenekart.
  • 1999-ben kollégáival és a zeneiskolában tanuló diákok szüleivel megalapították a Budakeszi Zeneiskola Baráti Egyesületét, amely azóta is folyamatosan működik.
  • 2008-ban a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetemen Közoktatás vezető és pedagógus szakvizsgát szerzett.
  • 2013-ban kiemelkedő munkájáért megkapta a „Bonis Bona – A Nemzet Tehetségeiért” díjat.
  • 2014-ben elvégezte az Eötvös József Főiskola informatikus könyvtáros szakát.
  • 2014-től Szaktanácsadó – Alapfokú Művészetoktatás szakterület - Kiemelt figyelmet igénylő tanulók nevelésének, oktatásának segítése és tantárgygondozói szakterületen.
  • 2015-től Szakértő – Pedagógiai-szakmai ellenőrzés és pedagógusminősítés szakterületen.

Növendékei rendszeresen szerepelnek regionális, megyei és országos versenyeken, ahol kiváló eredményeket érnek el.