Arany a szlovákiai nemzetközi hegedűversenyen

IX. Beliczay Gyula Nemzetközi Hegedűverseny 2017. június 9-én kilencedik alkalommal került megrendezésre a szlovákiai Komarnoban, a Beliczay Gyula Nemzetközi Hegedűverseny.

A rangos eseményen, melyen maga a részvételi lehetőség is komoly felkészültséget takar, az egyes országok alap- és középfokú zeneművészeti iskoláinak legjobb tanulói mutathatják meg zenei képességeiket, hangszeres tudásukat. A népes mezőnyben az idén is bőven akadt magyar résztvevő. A budakeszi Czövek Erna Alapfokú Művészeti Iskolát az I. korcsoportos Szita Júlia képviselte, aki Rieding: D-dúr hegedűversenyének I. tételét játszotta az öt fős nemzetközi zsűri előtt. A mű előadása során Júliának sikerült megmutatnia remek technikai felkészültsége mellett sokszínű zenei tehetségét is, mellyel nemcsak a műértő közönséget, de a zsűrit is meggyőzte.

Kiemelkedő teljesítményéért arany minősítést kapott. Szita Júlia tanára Fledrich Zsanett hegedűművész és tanár, zongorakísérője Fóris Szilárd zongoraművész volt.