Sigmond-Emese-Mrta
Sigmond-Emese-MrtaKlmn-LajosArany
Sigmond-Emese-MrtaMuzsikl-az-erd
Sigmond-Emese-Mrta-1
 A Czövek Erna Zeneiskola tanulója, Sigmond Emese Márta továbbjutott a 28. "Hajnal akar lenni" Kárpát-medencei népdaléneklési verseny döntőjébe Kolozsvárra. Ezt megelőzően került sor 2021. november 13-án Kecskeméten, Kálmán Lajos népzenekutató születésének 100. évfordulója alkalmából rendezett népzenei találkozóra, amely egyúttal a Magyar Kórusok, Zenekarok és Népzenei Együttesek Szövetsége – KÓTA - 20. Aranypáva és Aranypacsirta térségi, országos és gála szintű Népzenei Minősítő versenye is egyben.

Sigmond Emese Márta a Kálmán Lajos népzenei találkozón Arany fokozatot ért el, továbbá a jeles szakemberekből álló zsűri, a versenyzőt KÓTA Aranypáva Térségi Minősítő szint értékelése szerint, kiváló minősítésben részesítette, amely térségi kategóriában a legmagasabb szakmai fokozat. A rendezvény fővédnöke, Csík János Magyar Örökség, Prima Primissima és Kossuth-díjas népzenész "Muzsikál az erdő" különdíjat nyújtott át Somogyiné Tassi Valéria tanítványának. Ebben az elismerésben mindössze négy versenyző részesült, ők önálló produkcióval léphetnek színpadra a 2022-es www.muzsikalazerdo.hu rendezvénysorozaton. Továbbá hét díjazott - köztük 'Sigmond Emese - ingyenesen vehet részt a Csutorás Nemzetközi Népzenei és Néptánctáborban. A kolozsvári döntőbe Emesével együtt tizenhárman jutottak tovább a népzenei megmérettetés mintegy negyven résztvevőjéből.

Felkészítőtanár: Somogyiné Tassi Valéria

videó: https://drive.google.com/file/d/1t00JCy1Hr_KX0-YL_dUaPTXXVRKZoT5I/view


OM 040025
Tehetségpont TP190 002 824
2092, Budakeszi, Iskola köz 3.
+36-23-451-395
zeneiskola.budakeszi@gmail.com


Igazgató:

  • Barcsik Hédi

Igazgatóhelyettes

  • Juhos-Kiss Eszter
  • Velenczei Anna

Iskolatitkár: Nagy Attiláné  Magdi

Fenntartó

Érdi Tankerületi Központ
2030 Érd, Alispán u. 8/A.
Intézményi azonosító: PA 3701

Nyitvatartás

Az intézmény munaknapokon 8-20 óráig tart nyitva.
Ügyintézés: 10-16 óra között  

© Czövek Erna Alapfokú Művészeti Iskola Budakeszi