2020.02.17 - IX. Országos Népzenei Verseny  Pest és Nógrád megyei válogató

Népdalénekesek sikerei

A Czövek Erna Alapfokú Művészeti Iskolából 2020.02.17-én két népzenei csoport – a Tárnicska és a Dercevirág énekegyüttes – is továbbjutott a IX. Országos Népzenei Verseny Pest és Nógrád megyei válogatón, melyet a Kalász Alapfokú Művészeti Iskola rendezett 2020.02.17-én.
A válogatónak a budakalászi Kós Károly Művelődési Háza adott helyszínt, négy korcsoportban összesen 45 induló hangszeres és énekes, csoportos és szóló kategória nevezett.
A zsűri elnöke Vavrinecz András népzenész, népzenekutató, a zsűri tagjai Széles András citeraművész, népzenetanár és Vakler Anna népdalénekes, népzenetanár volt.
A Tárnicska énekegyüttes Kalmár Noémi Etelkával és Sigmond Zselyke Zsófiával, a Dercevirág énekegyüttes, Lovas Boróka, Lovas Réka, Sigmond Emese Márta és Szabó Léda Boróka tanulókkal versenyeztek, Fejér megyei, illetve Palóc népdalokat énekeltek.
Sajnos a háromnapos országos népzenei verseny, mely márciusban Szentesen lett volna, a koronavírus miatt kialakult helyzet miatt elmaradt, de az országos versenyre történő továbbjutással igazán szép eredményt hoztak a zeneiskolának. A népzenei csoportokat felkészítette és vezeti Somogyiné Tassi Valéria.


OM 040025
Tehetségpont TP190 002 824
2092, Budakeszi, Iskola köz 3.
+36-23-451-395
zeneiskola.budakeszi@gmail.com


Intézményvezető: Barcsik Hédi
Intézményvezető helyettes:
Juhos-Kiss Eszter
Somogyiné Tassi Valéria
Iskolatitkár: Nagy Attiláné  Magdi

Fenntartó

Érdi Tankerületi Központ
2030 Érd, Alispán u. 8/A.
Intézményi azonosító: PA 3701

Nyitvatartás

Az intézmény munaknapokon 8-20 óráig tart nyitva.
Ügyintézés: 10-16 óra között  

© Czövek Erna Alapfokú Művészeti Iskola Budakeszi