KODÁLY ZOLTÁN: SZÉKELYFONÓ

Az idei tanévben iskolánk pályázatot nyújtott be - NTP-MŰV-17-0128 – „Kodály művészete” – címmel, melyben célunk volt, hogy a 2017-es Kodály évhez kapcsolódva növendékeink egy szélesebb körű betekintést kapjanak Kodály művészetét illetően.

Az egész tanévet átölelő program részeként 2018. február 16-án Somogyiné Tassi Valéria zenepedagógus tartott előadást Kodály Zoltán népzenekutató munkájáról, illetve a zenehallgatással egybekötött Székelyfonó című színpadi műről. Az előadás végén a gyerekek – a régmúltba visszatekintve - érdekességképpen bakelit lemezjátszón is hallgattak részletet a Székelyfonóból, melyet Tassi - Ködöböcz Judit zongoratanárnő mutatott be. A pályázat részeként ezt megelőzte a Zeneakadémián a „Játsszunk Háry Jánost” című előadás megtekintése, továbbá a Bartók emlékház meglátogatása. Egyben bevezető, érdeklődés felkeltő, bővítő ismereteket adott az elkövetkező Sebő Ferenc Kossuth-díjas énekes, dalszerző, népzenekutató, a "Fölszállott a páva" c. tehetségkutató zsűrielnökének „Kodály és kortársai” címmel tartott előadásához.