Kodály program 2017 november 26.

A csapat 09:45-kor gyülekezett a Városháza buszmegállóban. A 22-es busszal, majd egyéb tömegközlekedési eszközökkel, érkeztünk meg a Zeneakadémiára. A csodálatosan felújított épület megtekintése után meghallgattuk Kodály: Háry János című daljátékát. A kimondottan gyerekeknek szóló előadáson a jó hangú hallgatóságból kiválasztottak néhányat iskolánk növendékeiből is, akik a színpadra állva bekapcsolódhattak egy-egy ismert részlet közös eléneklésébe.

A vidám hangulatú koncertélményt követően az Új Budavár étteremben három fogásos ebédet fogyasztottunk el. A közös lakoma kitűnő alkalom volt a pihenésre, feltöltődésre, kapcsolatok elmélyítésére, kötetlen beszélgetésre.

Programunk zárásaként a Bartók Emlékmúzeum kiállítását tekintettük meg.

Mivel a nap teljes költségét a az NTP-MŰV-17 pályázati keretből fizettük, így a gyermekek és kísérőtanáraik teljesen ingyen vehettek részt az eseményeken

kodaly-program01.jpg
kodaly-program03.jpg