Kodály művészete – Pályázat

A 2017/2018-as tanévben a 2a szolfézscsoport és a zeneiskola gitárzenekara egy egész éves projektet valósít meg "Kodály művészete" címmel, a Nemzeti Tehetségprogramban meghirdetett nyertes pályázatunk keretében. Pályázati azonosító: NTP – MŰV 17 0128.

Terveink szerint a gyerekek májusban Kodály Bicíniumaiból egy kis koncertet fognak adni, ezen kívül többféle módon igyekszünk megismerkedni a zeneszerző-zenepedagógus életművével (prezentációk, tablókészítés, előadások, stb.)

Az első iskolán kívüli programunk november 26-án, vasárnap lesz, a következők szerint:

• 11.00 Játsszunk Háry Jánost c. előadás megtekintése a Zeneakadémián
  • 13.00 Ebéd
  • 15.00- 15.30 Bartók emlékház megtekintése (sajnos a Kodály emlékmúzeum vasárnap zárva tart)

Az egész napos programra kísérőtanárok viszik a gyerekeket. Tömegközlekedéssel utazunk. Az ebéd egy budapesti étteremben lesz. A program végén a gyerekeket visszahozzuk Budakeszire.

A nap teljes anyagi vonzatát (utazás, belépőjegyek, ebéd) pályázati pénzből álljuk, tehát a gyerekeknek ez semmilyen költséget nem jelent.