A magyar népdalok megjelenése a műzenében

NTP-MUV-18-0137 pályázat

A 2018/19-es tanévet átölelő pályázati programot valósít meg zeneiskolánk „A magyar népdalok megjelenése a műzenében” címmel a szolfézscsoportokból és zongorista növendékekből kiválasztott 16 növendékkel.

A műhelymunkák elindultak, ahol a program gerincét adó Bartók Béla 15 magyar parasztdal című művével ismerkednek a tanulók, a benne szereplő népdalokat tanulják, továbbá népdalfeldolgozásokat keresnek és tanulnak zongorára.

Közös programokat, külső hangversenylátogatást, meghívott vendégművészek koncertjét, majd egy záró koncert megvalósítását tervezzük a tanév folyamán.

Betekintés a novemberi műhelymunkába – 2018. november 26.

November végi közös műhelymunka során az eddig tanult népdalokkal, illetve zongorás népdalfeldolgozásokkal foglalkoztunk. A nagy érdeklődésre való tekintettel az eredetileg zártkörű, belső munkálatokat, végül nyilvánosan, szülők és testvérek körében tartottuk, ahol betekintést láthattak azoknak a népdaloknak a tanulásából, melyek Bartók 15 magyar parasztdal című zongoraműben is elhangzanak. A foglalkozás után ünnepélyes „evés-ivásos” fogadtatás várta a növendékeket, ahol a projekt eddigi foglalkozásairól beszélgettek a szolfézsos és zongorista növendékek, illetve megismerhettük a szülők véleményét az elindított projektünkről.

Januári közös filmnézés – 2019. január 28.
Külső koncertlátogatás a Hagyományok Házában – 2019. február 22.